Řekni, kde ty mouchy jsou?

  Řekni, kde ty mouchy jsou, co se tady mohlo stát? Řekni, kde ty mouchy jsou, kde mohou být?
Číst více

Budu šťastný až…

  Budu šťastný až… udělám maturitu; až udělám státnice a konečně budu mít titul, až budu někdo; až mě povýší v práci; až dostanu přidáno; až budu slavný; až budu bohatý; až procestuji celý svět; až najdu svoji ženu snů; až budu bydlet ve svém vysněném domě;
Číst více

Kdo se nachytá na reklamu?

  Když byly naše nejstarší děti ještě malé a my ještě měli televizi, tak jsme s dětmi hráli takovou hru. Jmenovala se: „Kdo se nachytá na reklamu?“ Přiznávám, že to z mojí strany bylo lehce manipulativní propašování zábavného prvku ve formě hry do výchovy dětí, ale tehdy mi připadaly reklamní bloky
Číst více

Narušitel hranic

  Moje dětství se odehrávalo v době reálného socialismu, v období takzvané normalizace. Žil jsem na západě Čech, kde byly zároveň hranice východního socialistického bloku, tvořeného satelitními státy tehdejšího Sovětského svazu.
Číst více

Podporujte svého obecního blázna

  Po silnici proti mně kráčí houpavou chůzí vysokánský, doslova přímo obří, štíhlý muž neurčitého věku. Hrubým odhadem je mu něco mezi 40 a 70 lety. Na sobě má staré, obnošené a ušmudlané hadry. Tváře má zbrázděné hlubokými vráskami,
Číst více

Kouzlo uklizeného stolu

  Čas od času asi každý z nás potřebuje udělat nějaký posun vpřed, dostat nové nápady, získat inspiraci, pracovní či jiné příležitosti. Ten, kdo je na volné noze nebo podniká zase občas potřebuje získat nové projekty, klienty, zakázky nebo aby mu konečně přišly nějaké ty peníze na účet.
Číst více

Princip samořiditelnosti

  Určitě znáte ve svém okolí někoho, možná jste to i vy sami, kdo se již poněkolikáté pokouší naučit nějaký cizí jazyk a neustále znovu a znovu začíná bez známky jakéhokoliv výraznějšího posunu. Syndrom věčného začátečníka, který neustále dokola zkouší ten samý, již tolikrát neosvědčený, model výuky.
Číst více

Nech brouka žít

  Asi jen málokdo, kdo vyrůstal v západní kultuře, ať věřící nebo nevěřící, by zpochybňoval snad nejznámější přikázání starozákonního desatera – nezabiješ. Ochrana života se zdá být přímo svatou povinností nás všech.
Číst více

Designerem vlastní mzdy I. – Prodejte mzdu sami sobě

  Když jsem před mnoha lety dostal pracovní nabídku ve svém vysněném zaměstnání a byl vznesen dotaz na mé mzdové očekávání, tak jsem to pěkně projel.
Číst více

Hřbitov a vrtulka z javoru

  Bylo mi asi pět let, a právě jsme šli s mamkou na návštěvu k babičce naší obvyklou cestou kolem hřbitova. Těsně za hřbitovem jsme, jako vždy, šli do mírného kopečku podél javorového stromořadí. Byl teplý podzimní den a já jsem pozoroval pestrobarevné padající listy v barvách indiánského léta. Nejvíc mě ale fascinovaly roztočené vrtulky z okřídlených javorových dvounažek.
Číst více

Synergie slepičího výběhu

  Domácí chov slepic ve slepičím výběhu je jedinečným příkladem synergie soužití člověka, zahrady a zvířat. Zároveň je to přímo vzorová ukázka téměř uzavřeného koloběhu živin a bezodpadového hospodaření s lehkostí.
Číst více

Dědo, proč nejíš?

  Můj praděda byl kovář, kterému se i přes nástup socialistického režimu podařilo, jako jednomu z mála, zůstat živnostníkem. Kovařina byla nejen žádané řemeslo, ale samozřejmě i náročná, těžká fyzická dřina, která utvářela velmi silné muže. A že byl můj praděda silák k pohledání.
Číst více

Polévka z emočního jedu

  Kdo dnes nenapíše kuchařku jako by snad ani nebyl. Tak i já bych rád přispěl svým skromným příspěvkem k tomuto módnímu trendu. Alespoň jedním receptem. A co má jako znamenat ten název? „Polévka z emočního jedu“?
Číst více

Totalita života a smrti

  Ležím na posteli v nemocnici, v žíle napíchnutou kanylu vedoucí ke kapačce. Z kapačky, v rámci předoperační premedikace, odkapávají léky ve fyziologickém roztoku přímo do mého krevního oběhu. Každou chvíli mě mají odvézt na operační sál.
Číst více

Vazbič roku

  Před 30 lety a 20 kily jsme jednoho dne s kamarády po škole přemýšleli, co s načatým dnem. Většinou naše přemýšlení končívalo někde u piva, ale ten den u nás na gymplu právě probíhala celoškolní soutěž „Vazbič roku“. Zpočátku mě ani nenapadlo, že bych se přihlásil. Silácké výkony to nebylo nic pro mě. Tehdy jsem byl…
Číst více

Těžké dětství jako základ úspěchu a slávy

  Být známý, slavný, bohatý, něčeho dosáhnout, být opravdu někdo. Tak je většinou vnímán úspěch v běžném, konvenčním slova smyslu. Úspěch, který se týká celebrit v různých oblastech. K tomu, abyste dosáhli takovéhoto typu úspěchu, musíte mít značně hypertrofovanou potřebu uznání od jiných lidí.
Číst více

Věkuprostý gymnasta

  Jsem nabitý, plný energie a síly. Cítím se věkuprostý. Jak by ne. Ve svých 47 letech jsem na tom fyzicky, po půlroční, postupné a intenzivní přípravě, téměř stejně dobře, v některých oblastech dokonce i lépe, jako ve svých dvaceti letech.
Číst více

Vadí ti to? Nesnášíš to?

  Nesnáším lháře a zloděje. Porno a jeho sledování bych zakázal. Z tlustých lidí se mi dělá špatně. Úplně nesnáším namyšlené lidi. Nenávidím cizince, politiky, korporace, zbohatlíky… Můžete si dosadit co nebo koho chcete.
Číst více

Peklo na zemi a ráj v srdci

  Je noc, hodina mezi psem a vlkem, právě se dusíte jedovatými výpary, které vnikají přímo do útrob vašeho těla a těsně kolem vás teče roztavená, krvavě rudá hornina hořící modrým plamenem. Pár kroků od vás je jezero, ve kterém je místo životodárné vody horká, smrtonosná žíravina. Výjev jak ze samotného pekla.
Číst více

Jak zpomalit časoběh

  Většina z nás má zkušenost s tím, že když chce, aby čas ubíhal rychle, tak se jakoby schválně nekonečně vleče a obráceně, když chceme, aby se zastavil, tak letí jako splašený. Plynutí času je relativní.
Číst více

Zrychlování života běhu

  Je pátek odpoledne, asi před 40 lety. Jako téměř každý víkend vyrážíme s rodiči na chatu. Jedeme autobusem, protože auto nemáme. Všechno, co potřebujeme, si musíme nést s sebou. Od zastávky autobusu jsou to k chatě ještě 3 kilometry do kopce lesem.
Číst více

Tak trochu podivní malí čtenáři

  Máme rádi knihy, moc rádi. Doma máme takovou malou knihovnu vesnického formátu čítající několik tisíc svazků. Večer, než jdeme spát, si se ženou docela často chvíli čteme i v posteli v naší ložnici, kde společně s námi spí i menší děti. A naše děti si čtou také.
Číst více

Co mám dělat, když nevím, co mám dělat? II. – Následování vášně

Následujte svoji vášeň. To se lehko řekne. Pouze někteří šťastlivci vědí již od malička, že chtějí být hasiči, letuškami, malíři, horolezci, modelkami, podnikateli nebo spisovateli a tvrdošíjně, hlava nehlava, si zatím jdou a svoji vášeň následují.
Číst více

Věk nevinnosti

  Čím jsem starší a čím více máme dětí, tím menší mám potřebu na ně, v klasickém slova smyslu, výchovně působit. Spíš si v duchu neustále kladu otázku: „Co ještě mohu neudělat pro to, aby prožily šťastný, naplněný a plnohodnotný život?“
Číst více

Syndrom úspěšného živnostníka

  Vaše soukromé podnikání se konečně úspěšně rozjelo. Vaše služby začínají být vyhlášené a jsou čím dál tím víc žádané. Každý, kdo vás zná, už chce jenom vás, jenom vás osobně, nikoho jiného. Jenom vaše služby, a ne služby ostatních. Chtějí jenom vás, protože jste v tom, co děláte, nejlepší.
Číst více

Co mám dělat, když nevím, co mám dělat? I. – Paralyzující možnost volby

  Jak mám naložit se svým životem? Hmm. Tak to je to tedy pěkně těžká otázka. Babo, raď! Hledání odpovědi na to, co vlastně v životě dělat, se mnohým jeví jako nějaký začarovaný, bludný kruh.
Číst více

Přepnutí mozku a lví řev na Mount Meru

  Jsem v Africe, v Tanzánii a čeká nás aklimatizační výstup na sopku Mount Meru. Jižní kříž nad záchodky Večer před výstupem poprvé v životě vidím Jižní kříž. Pro mě, asi stejně jako pro většinu ostatních lidí, má tohle souhvězdí velký symbolický význam.
Číst více

Jsi příliš moudrý Siddhártho

  Kdybych si měl vzít na pustý ostrov jednu jedinou knihu, tak bych trochu váhal mezi Tao te ťingem a Siddhárthou. Nejspíš bych si s sebou ale vzal Siddhárthu od Hermanna Hesseho. Toto vyprávění je vlastně tak jako tak také prostoupeno taem. Navíc je to nádherný příběh o duchovní cestě za osvícením, napsaný básnickým jazykem, který…
Číst více

Dáte si snídaňooběd nebo obědovečeři?

Nebo snad snídaňoobědovečeři? Začalo to tím, že jsem byl línej si ráno udělat něco k jídlu a postupem času ráno začínal jíst čím dál tím později, až se to najednou protáhlo do poledne a občas dokonce až do odpoledne.
Číst více

Pozorováním k trvalé změně návyků

Cože? To jako vážně? Tak to si z nás autor článku asi vystřelil, říkáte si. Kdepak, myslím to naprosto vážně. Funguje to dokonale.
Číst více

Žádné odpovědi neexistují

  Nevěříte? Zkuste dát na jednu jedinou, jakoukoliv otázku úplnou, stoprocentně správnou odpověď, ve které je vše jasné a ve které není ani zrnko pochybnosti. Třeba na takové nevinné otázky jako: Proč slunce svítí? Proč je voda mokrá? Co je to oheň? Proč je obloha modrá?
Číst více

Osada vrahů a esesák se skleněným okem

  Na své dětství, kdy jsme téměř každý víkend a celé prázdniny trávili na chatě, daleko od civilizace, mám nádherné vzpomínky. Místo elektřiny jsme měli jen petrolejky a svíčky, mamka vařila na kamnech nebo na plynu z propanbutanové láhve. Vodu jsme si museli ručně napumpovat ze studny.
Číst více

Matematický vzduch

  Aula je plná nováčků, studentů prvního ročníku vyhlášené technické univerzity. První úvodní přednáška a uvítací řeč. Studenti jsou zvědaví a napjatí očekáváním. Měli bychom se dozvědět, co nás v nejbližší době čeká. Do auly rázným krokem vstupuje přísně vyhlížející, zachmuřený profesor.
Číst více

Jak mi uletěly včely

  Asi jako téměř každý jsem v dětství dostal pár včelích a vosích žihadel. Dokonce jsem schytal i jedno žihadlo od sršně přímo do ucha, které mi pak několik dní svítilo, jak červené světlo semaforu. Tato zkušenost k mojí náklonnosti k bodavému hmyzu příliš nepřispěla. To, že si jednou pořídím včelstva, by mě ani ve snu nenapadlo.
Číst více

Síla slabých žen

  Pomalu, ale jistě, začínáme být svědky i přímými účastníky zvláštního fenoménu. Muži v dnešním světě postupně ztrácejí svoji mužnou sílu. Slabost „silných“ mužů je tak čím dál tím více vyvažována silou „slabých“ žen.
Číst více

V divočině venkova II. – Savci, šelmy a dravci

  Hlavním symbolem toho, že bydlíme v divočině venkova, pro mě bylo nastěhování kun do naší střechy. Hlavně poté, co si následně založily rodinku. Ve střeše dělaly takový rámus, že to vypadalo, že tam pořádají snad nějaké závody a neustále se u toho ještě hašteří a dohadují. Já však usínal s vděčností, blaženým úsměvem a pocitem,
Číst více

V divočině venkova I. – O myších, hmyzu a lidech

    Když jsme si vysnili a navrhli náš nový domov, mysleli jsme při tom na kde co. Veliká zahrada se starými vzrostlými stromy, klidné místo na polosamotě, které je zároveň dostatečně blízko k lidem i ke službám velkoměsta, starý dům s duší, místo se silnou energií, jedinečným geniem loci a krásnými výhledy. Prostě splněný sen.
Číst více

Know-how sběrače odpadků III. – Tipy a triky

Pokud se rozhodnete vyrazit na sběr odpadků, mohly by se vám hodit různé tipy a triky, které váš sběr zpříjemní, zefektivní, a dají mu mnohem větší lehkost.
Číst více

Helenka, nepadaj!

Na počátku devadesátých let jsme se spolužáky z vysoké školy slavili Silvestra na chatě ve skalním městě. Okolní starousedlíci byli celkem družní a tak se vzájemně navštěvovali, přáli si vše nejlepší do nového roku a zároveň se na každé zastávce u souseda pořádně posilnili alkoholem.
Číst více

Nechytatelný topspin a strach z vítězství

Když jsem ve třetí třídě přešel na školu se zaměřením na výuku cizích jazyků (tehdy, ještě za socialismu, to byla pouze ruština a němčina), tak se právě dělal nábor do oddílu stolního tenisu. Vypadalo to zajímavě, tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Nábor i selekce uchazečů byla prováděna na tehdejší dobu přímo vědecky. Testovalo…
Číst více

Slepičí škola lehkosti bytí I. – Nechte k sobě věci (a slepice) přijít

To, že jsem drobný „chovatel“ slepic tak trochu z leknutí, možná už víte. Překvapením pro Vás asi ale bude skutečnost, že díky chovu slepic můžete získat jedinečné know-how, přenositelné i do ostatních oblastí vašeho života. Know-how, jak si život jednoduše ulehčit anebo také pěkně zkomplikovat.
Číst více

Vadí ti chemie? Tak ses neměl stěhovat na venkov.

Bydlíme na venkově v chráněné krajinné oblasti. Jsme obklopeni zemědělskou krajinou a lesy. Zdánlivě idylický obrázek, který však, při bližším pohledu na hospodaření zemědělců, trochu ztrácí svůj lesk.
Číst více

Image neimage

Všichni v životě hrajeme a žijeme různé role. I když se budete snažit být plně autentičtí a takzvaně svoji, stejně se hraní rolí nevyhnete. V zásadě nelze nehrát roli, stejně jako nelze nekomunikovat, protože i tím, že nekomunikujeme, vlastně něco sdělujeme, a tím pádem komunikujeme.
Číst více

Know-how sběrače odpadků II. – Výchovné prostředí jako základ

Téměř nutnou podmínkou toho, aby se z vás stal úspěšný sběrač odpadků, je, aby základy vašeho sběračství, byly položeny již v dětství.  Abyste si mohli udělat konkrétní představu, jak může prostředí, příklad rodičů a výchova pomoci stvořit budoucího sběrače,
Číst více

Děti – naši učitelé I.

  Když bylo našemu nejstaršímu synovi kolem 15 let, tak měl období, kdy byl stále na počítači a hrál nějaké hry. Nebo alespoň tak jsme to jako rodiče vnímali.
Číst více

Úklid jako psychoterapie

Právě uklízíte a vzadu ve skříni jste narazili na kus oblečení, který jste si koupili již před několika lety, ale ještě jste jej ani nerozbalili. A ani vás to vůbec neláká. Nechápete, jak jste si tenkrát mohli něco takového koupit. Ta divná, nehezká barva, a ten materiál, i přes ten igelitový obal to vypadá fakt…
Číst více

To je ale krásně hnusně. Pojď, půjdeme na procházku.

Venku se všichni čerti žení, počasí že by psa nevyhnal. Černé mraky obtěžkané vodou, poryvy větru ohýbají stromy a keře, oblohu sem tam protne blesk. Plískanicí chvílemi prosvítají sluneční paprsky, které kreslí duhu na dešťových kapkách.
Číst více

Péče o děti s lehkostí V. – Děti a volný čas

Co dělají vaše děti ve volném čase? Jsou spíše doma, hrají si se sourozenci a s kamarády, lítají po zahradě? Nebo tráví více času chozením na kroužky a na tréninky? Nebo klikají myší přilepené na obrazovce monitoru či jezdí prsty po tabletu? Anebo to i to?
Číst více

Know-how sběrače odpadků I. – Jste rozený sběrač?

V tomto odborně zaměřeném mikroseriálu se budete moci seznámit s různými informacemi, tipy i triky, určenými pro nadšené začátečníky i zkušené amatéry – sběrače odpadků. Budeme se věnovat různým odborným oblastem, jako jsou například: předpoklady úspěšného sběrače, techniky sběru, struktura portfolia a typologie odpadků, demografická a psychologická analýza odhazovačů,
Číst více

Zachytit nezachytitelné a nepojmenovat bezejmenné

  Někdy stačí pohled do dáli na překrásnou krajinu, odraz světla v kapce rosy nebo boží oko ze slunečních paprsků prosvítajících mraky. Někdy je to poslech nádherné hudby nebo bezděčný pohled na rozkvetlou třešeň při procházce zahradou.
Číst více

Útok zákeřného netopýra

Bývaly doby, kdy noční běhy na táborech nebo sportovních soustředěních byly skutečně hororovým zážitkem. Dnes by rodiče dětí organizátory za takový noční běh asi zažalovali.
Číst více

Salto mortale a život ve vteřině

Tenkrát, bylo mi kolem dvaceti let, jsem jel na kole do tělocvičny. Na zádech batoh s teniskami, volejbalovým míčem a míčem na basketbal. Sobota ráno, ve městě klid, na ulicích téměř žádný provoz. Jedu z kopce dolů a blížím se ke křižovatce. Již z dálky vidím na semaforu svítit zelenou.
Číst více

Nepoužíváš to – ztratíš to

  Ve dvaceti jsem, pro mě tehdy tak základní a jednoduchý cvik, jako je výmyk z visu, udělal kdykoliv mě napadlo. Také jsem tehdy dost obtížně chápal, když ho někdo nebyl schopen zvládnout. O necelých dvacet let později, a dvacet kilo navíc, jsme šli s dětmi kolem lesního hřiště s hrazdou.
Číst více

Péče o děti s lehkostí IV. – Kojením k lehkosti

  Někdy napůl z legrace říkám, že moje milovaná žena již 20 let téměř nepřetržitě buď kojí, nebo je těhotná. Lidé občas nevědí, jestli si dělám srandu nebo ne, ale opravdu je to pravda pravdoucí. Všechny naše děti byly nejméně 2 roky kojeny.
Číst více

Klíčová slova negativních manter

  Nikdy, nikdo, vždycky, každý, všichni, nechci mít nic společného, nesnáším, vadí mi, ruší mě, štve mě, nechápu …. Kouzelná slova, která většina z nás neustále dokola, jako nějaké negativní mantry, opakuje – asi jako když stále znovu a znovu roztáčíme buddhistický modlitební mlýnek. Málokdo ví, že právě těmito slovy posiluje splnění (ne)chtěného.
Číst více

Péče o děti s lehkostí III. – Bezpodmínečná láska a hranice

  Všechny děti potřebují zažívat lásku a bezpodmínečné přijetí, ale zároveň mít nastavené i hranice co ještě mohou a co už ne, aby si rozvinuly cit pro to, co může ublížit druhým nebo jim samotným, a taky proto, aby se jejich rodiče nezbláznili.
Číst více

Běhání jako povolená droga

Běh má, jako málokterá jiná lidská aktivita, mimořádné účinky na lidský organismus i člověka jako takového. Tyto účinky jsou v mnoha směrech pozitivní, ale když se to přehání nebo nevíte, co děláte, tak mohou být i výrazně negativní
Číst více

Nejlepší technika je žádná technika

Ze všech stran se na nás valí různé příručky o tom, jak co nejlépe a nejefektivněji dělat to či ono. Jak v něčem dosáhnout mistrovství. Málokterý návod však zmiňuje to, že tou nejvyšší dovedností a technikou, je opuštění všech naučených technik – otevření se novému a následování intuice v zóně plynutí.
Číst více

Péče o děti s lehkostí II. – Mějte hodně dětí

Chcete-li zvládat péči o děti lehce, tak jich musíte mít hodně. Nezapomeňte však na splnění podmínky výběru vhodného partnera, jinak se zblázníte.
Číst více

Člověk bez jídla umře za 5 dní

Tak tuto „zaručenou“ informaci se dozvěděla moje dcera ve škole od paní učitelky právě ve chvíli, kdy jsem držel již patnáctý den půstu pouze o čisté vodě. Trochu ji to překvapilo. Ano, člověk může zemřít bez jídla i za pár dní, ale většinou je to smrt z vyděšení – z pocitu beznaděje ve zdánlivě bezvýchodné situaci, kdy…
Číst více

Létání běžců

Pamatujete si na ten pocit, když jste jako děti běželi a mávali rukama jako křídly? Pak jeden větší odraz a na okamžik jste zůstali zavěšeni ve vzduchu ve stavu beztíže – už, už jenom vzlétnout? Stačilo tak málo a mohli jste letět. Samozřejmě, vždyť jste se také na chvíli vznášeli na místě. Na to můžu…
Číst více

Manažer ve zlaté kleci II. – Sen o létání

Jako vrcholový manažer řídíte firmu s tím nejlepším vědomím a svědomím, jako by byla vaše, tak dlouho, až jednoho dne prozřete a zjistíte, že vaše není. Představte si, že na této pozici ve firmě strávíte zbytek svého pracovního života. Líbí se vám ta představa? Vykouzlí úsměv na vaší tváři a zahřeje vás na srdci, máte…
Číst více

Ožijte myšlenkou na smrt

Pšššt, potichu! Smrt, to je přece něco, o čem se u nás nemluví. Abychom ji náhodou nevyplašili. Mluvit o smrti je v našich zemích tabu. Je to něco vzdáleného, co ze svých životů vytěsňujeme, jakoby se nás to vůbec netýkalo. Smrt, to se týká těch druhých, nás ne. Myšlenky na smrt se většinou k smrti bojíme.
Číst více

(Ne)Splněná přání s lehkostí

Dávejte si pozor na to, co si přejete, protože se vám to splní! Musím vám přiznat, že i pozitivně vymezená přání fungují. Ano vím, že již v úvodu blogu jsem tak trochu shodil zaručené new age návody na štěstí a na to, jak si splnit jakékoliv přání. Už slyším některé z vás, jak říkáte, že je to…
Číst více

Manažer ve zlaté kleci I.

Top manažer nadnárodní korporace – vysněná práce mnoha zaměstnanců. K tomu jste přeci celou svoji kariéru směřovali – vysoký post ve firemní hierarchii, luxusní auto s tou nejlepší možnou výbavou, šestimístná výše měsíční mzdy, o které se normálním smrtelníkům ani nezdá, úžasné roční bonusy, opce na akcie, nadstandardní firemní benefity, uznání okolí, ocenění za vynikající pracovní…
Číst více

Péče o děti s lehkostí I. – Dobře si vyberte a začněte brzo

Péče o děti s lehkostí? To musí znít mnohým rodičům jako nějaký rádoby vtipný protimluv. Vždyť s dětmi, úplně stačí i jedno nebo dvě, mají přece starostí až nad hlavu. A co teprve zvládnout péči o tři, čtyři, pět nebo šest dětí? To vypadá na rychlou cestu do ústavu.
Číst více

20 zaručených tipů, jak si ze života udělat peklo

Mnozí z vás již možná přemýšleli nad tím, jak se propracovat k lehkosti bytí a rádi by tedy věděli jak na to. V tom případě mám pro vás radostnou zprávu. K životní lehkosti jste tím blíže, čím lépe a vědoměji dokážete integrovat do svého myšlení i života (zkušenost naživo je mnohem, mnohem účinnější a názornější) protipól lehkosti –
Číst více

Chvála negativního myšlení

Víte jak si správně přát? Přejte si to, co už máte a přání je splněno, ještě než na něj pomyslíte. To je rada k nezaplacení že? Jednoho dne však možná zjistíte, že tato rada je opravdu nade vše. Mít stále nové touhy, přání a cíle, je totiž tak trochu začarovaný kruh, ze kterého není úniku a…
Číst více

Ekologická alternativa klecového chovu (dětí)

Všichni ji důvěrně známe – dřevěnou klec na děti, které se eufemisticky říká dětská postýlka. Malé vězení pro dítě, zdánlivě užitečné zařízení na odkládání dětí pro rodiče. Především však ideální nástroj, zvláště pokud je dítě v kleci navíc ještě uvězněno v samostatném pokoji, pro vytváření budoucích
Číst více

„Ááách, já jsem tak strašně nemocný. Pořád musím něco jíst.“

„Ááách, já jsem tak strašně nemocný. Pořád musím něco jíst.“ Jídlo jako návyková droga.
Číst více

Den blbec a umění nicnedělání

Všichni to známe. Jsou dny, kdy na co šáhnete, to se po …kazí. Můžete se programovat pozitivně sebevíc, ale když právě rezonujete s vlnou „všechno, na co šáhnu, se po.… “, tak celý vesmír vám tom bude nezištně pomáhat. Sotva vstanete z postele, tak už víte, že dnešek prostě bude stát za ho
Číst více

Odhoďte nadváhu

Odhoďte nadváhu a získejte opět lehkost
Číst více

Je v tom lehkost nebo není?

Jak rozpoznat lehkost v konání čehokoliv
Číst více